Dzisiaj jest:                                                                                                                                                                                     © AGR Ewa Rojowiec    44-190 Knurów, ul. Kopalniana 2a ©                                                                                                                                                                                     ©Produkcja przewodów hydraulicznych i armatury wysokiego ciśnienia ©

AGR Ewa Rojowiec Zakład Pracy Chronionej rozpoczął działalność produkcyjną w Knurowie w lipcu 1994r.
Od tego roku zakład współpracuje ze światowym potentatem w dziedzinie wytwarzania wysokociśnieniowych przewodów hydraulicznych - firmą MANULI RUBBER INDUSTRIES.

Początkowo była to tylko sprzedaż wysokiej jakości produktów włoskiego koncernu, która w roku 1997, po uzyskaniu niezbędnych atestów, dopuszczeń i pozytywnej opinii Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG w Gliwicach, potwierdzającej wysoką jakość naszych wyrobów, została rozszerzona o produkcję własną przewodów.

Kolejny rok przyniósł uruchomienie linii do wytwarzania armatury zaciskanej do przewodów hydrauli- cznych, w pełni kompatybilnej z armaturą MANULI.

Wysokociśnieniowe przewody hy- drauliczne produkowane przez AGR na bazie wysokiej jakości węży MANULI oraz własnej armatury, z uwagi na dokładność wykonania oraz trwałość, niezawodność i pewność działania znalazły uznanie na najbardziej wymagającym rynku urządzeń górniczych.

Po roku 2005 rozszerzono ofertę produkcyjną przewodów o bazę węży hydraulicznych innych największych światowych producentów według indywidualnych zamówień naszych klientów.
Od tego czasu doświadczony już zespół pracowników działów: konstrukcyjnego, technologicznego i handlowego opracował dla górnictwa rozwiązania magistral ciśnieniowych (o średnicach DN38, 51, 63 i 76) wraz z armaturą złączną i rozgałęźną do zasilania kompleksów ścianowych.

Własne biuro konstrukcyjne wprowadziło doradztwo i wdrożenia do eksploatacji owężowań stacji pomp i agregatów w kooperacji z producentami tych urządzeń.

W roku 2008 AGR uruchomił własne labora- toria, które poz- walają na szero- ką kontrolę pro- cesów technolo- gicznych jak również badanie jakości i trwa- łości oferowa- nych wyrobów.


® AGR Ewa Rojowiec - styczeń 2011 r.